Danas osmomartovski marš „Neću ružu – hoću revoluciju“
2025-03-08T07:46:00+01:00Novi Sad – „Neću ružu – hoću revoluciju“ naziv je osmomartovskog marša koji će biti održan danas.
Kako navode studenti u blokadi Medicinskog fakulteta u Novom Sadu na Instragamu, cilj marša je dizanje svesti građana o mobingu nad ženama, femicidu i akušerskom nasilju.
Okupljanje je u 12.30 časova kod zgrade Zavoda za farmaciju, odakle se u 13 časova kreće ka Urgentnom centru UKCV, a potom se ide do Betanije, zgrade PU Novi Sad i Centra za socijalni rad.
Šetnja će biti mirna i bez buke, navodi se u najavi.
- Borba studenata je i borba za prava žena, ravnopravnost i slobodu. Zajedno protiv nasilja, diskriminacije i nepravde! Pridruži nam se! - poručuju studenti.
Upozorenje: Mišljenja iznesena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne odražavaju stavove vlasnika ni urednika ovog sajta.
Komentari koji sadrže pretnje, govor mržnje, rasne i nacionalne uvrede ili nezakonit sadržaj neće biti objavljeni.