Počinje sanacija bunara na izvorištu „Štrand“

12:12:00 06.12.2021, Komentara: 0

Novi Sad - Sanacija bunara BHD1 na izvorištu „Štrand“ počeće u utorak, 7. decembra, najavilo je JKP „Vodovod i kanalizacija“. Kako su saopštili, ovi radovi počinju nakon gotovo 13 godina, što će biti i rehabilitacija tog izvorišta.

Počinje sanacija bunara na izvorištu „Štrand“

foto: JKP "Vodovod i kanalizacija", Fejsbuk

- Radovi podrazumevaju utiskivanje novih drenova od kvalitetnijeg materijala što će doprineti da sa sadašnjih 30 l/s bunar dostigne kapacitet od oko 100 l/s. Takođe, održavanje bunara će time biti olakšano, a produžiće mu se i vek trajanja. Obnova izvorišta je deo dugoročne strategije preduzeća što će dovesti do povećanja kapaciteta sirove i prerađene vode i samim tim doprineti stabilnijem vodosnabdevanju u budućnosti – navedeno je u soapštenju.

Planirano je da radovi traju šest meseci, tokom kojih će privremeno dolaziti do zatvaranja dela staze za pešake i bicikliste na keju, što će biti obeleženo odgovarajućom signalizacijom.

Izvođač radova je PST BOHR DOO, a koštaju skoro 85 miliona dinara, što je izdvojeno iz sopstvenih sredstava preduzeća.


Pročitajte i:

Podelite ovu vest sa drugima:

Imate komentar na vest?

Pošaljite komentar

Upozorenje: Mišljenja iznesena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne odražavaju stavove vlasnika ni urednika ovog sajta.
Komentari koji sadrže pretnje, govor mržnje, rasne i nacionalne uvrede ili nezakonit sadržaj neće biti objavljeni.



Vremenska prognoza

Trenutno — Sumaglica
Vlažnost: 100%
Pritisak: 1003.8 mb
Vetar: 4 m/s, N
Pet 2° - 9° Kiša
Sub 0° - 4° Oblačno

Anketa

Da li podržavate blokade fakulteta?