Porast vodastaja aktivirao izvorišta rečnih komaraca, danas biološki tretmani iz aviona

07:08:00 05.08.2025, Komentara: 0

Novi Sad – Velike količine atmosferskih padavina u zapadnoj Evropi proteklih nedelja dovele su do porasta vodostaja Dunava, što je uzrokovalo punjenje izvorišta rečnih komaraca u okolini Novog Sada. U cilju redukcije njihove brojnosti u stadijumu larvi, „Ciklonizacija“ će danas izvesti larvicidni biološki tretman iz vazduha.

Porast vodastaja aktivirao izvorišta rečnih komaraca, danas biološki tretmani iz aviona

Foto: Ciklonizacija/Facrbook



Tretman će biti izveden iz aviona suvim bti granulama, a biće tretirani izlivi na području Begečke jame, Čerevićke ade, priobalja u Futogu, Mačkovog spruda, Kamenčke ade, Šodroša, priobalja u području Petrovaradinske tvrđave, Majurske ade, Majurskog rita, kao i obodima Koviljskog rita.

- Ukoliko rezulati redovnog monitoringa brojnosti komaraca pokažu potrebu, narednih dana biće izvedeni i tretmani protiv odraslih formi rečnih komaraca - poručuju iz Ciklonizacije.


Pročitajte i:

Podelite ovu vest sa drugima:

Imate komentar na vest?

Pošaljite komentar

Upozorenje: Mišljenja iznesena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne odražavaju stavove vlasnika ni urednika ovog sajta.
Komentari koji sadrže pretnje, govor mržnje, rasne i nacionalne uvrede ili nezakonit sadržaj neće biti objavljeni.



Vremenska prognoza

Trenutno — Vedro
19°
Vlažnost: 73%
Pritisak: 1009.9 mb
Vetar: 3 m/s, W
Uto 16° - 28° Malo i umereno oblačno
Sre 15° - 28° Mogući pljuskovi

Anketa

Da li podržavate blokade fakulteta?