Sutra u podne testiranje sirena za uzbunjivanje

12:09:00 09.09.2025, Komentara: 0

Novi Sad – Sirene za uzbunu oglasiće se sutra u podne zbog redovnog testiranja.

Sutra u podne testiranje sirena za uzbunjivanje


Iz kabineta gradonačelnika Novog Sada navode da će se, u skladu sa instrukcijom Sektora za vanredne situacije, sutra, 10. septembra u 12 časova na području Južnobačkog okruga putem sistema za javno uzbunjivanje izvršiti emitovanje signala jednoličnog tona u trajanju od 60 sekundi, s ciljem provere ispravnosti sistema za javno uzbunjivanje.

Inače, signal jednoličnog tona, koji traje jedan minut je znak za prestanak opasnosti.

Ovo je treće testiranje sirena u ovoj godini, jer se provera obavlja svakog trećeg meseca (mart, jun, septembar, decembar).


Pročitajte i:

Podelite ovu vest sa drugima:

Imate komentar na vest?

Pošaljite komentar

Upozorenje: Mišljenja iznesena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne odražavaju stavove vlasnika ni urednika ovog sajta.
Komentari koji sadrže pretnje, govor mržnje, rasne i nacionalne uvrede ili nezakonit sadržaj neće biti objavljeni.



Vremenska prognoza

Trenutno — Vedro
Vlažnost: 100%
Pritisak: 1017.7 mb
Vetar: 2 m/s, WSW
Sre 1° - 16° Pretežno sunčano
Čet 2° - 14° Pretežno sunčano

Anketa

Da li podržavate blokade fakulteta?