Veliki protest ispred Školske uprave: Poziv na generalni štrajk
2025-02-12T14:31:00+01:00Novi Sad – Više hiljada ljudi protestovalo je danas ispred Školske uprave Novog Sada. U protestnim šetnjama su se okupili IT zajednica, studenti, roditelji, đaci i prosvetarni radnici. Oni su sa različitih lokacija došli do Školske uprave na Bulevaru Mihajla Pupina i uputili poziv građanima na generalni štrajk.
Predstavnici IT zajednice okupili su se na raskrsnici Bulevara cara Lazara i Stražilovske, kod DIF-a i blokirali je u 10.45 sati. Pridružili su im se studenti koji su došli sa fakulteta koji su u blokadi skoro tri meseca.
Na čelu kolone su nosili veliki transparent „IT blokada Novi Sad“.
Zajedno su, uz zvižduke i buku koju prave vuvuzele i bubnjevi, prošetali do Školske uprave.
Đaci i prosvetni radnici su se okupili na Trgu slobode, odakle su prošetali do mesta sastanka. Sa njima su bili i đaci Jovine gimnazije.
Nosili su transparente „Do pravde i odgovornosti studenti – studenti, profesori, đaci, roditelji“, „Dobro je znati na kom mestu treba istrajati“, „Sloboda je borba, neka traje doveka“, „Mi smo stali, a ostali?“.
Roditelji su se okupili kod Futoške pijace i odatle zajedno prošetali Jevrejskom ulicom do Školske uprave.
Ispred Školske uprave okupljeni su u 11.52 časova 15-minutnom tišinom odali počast stradalima u urušavanju nadstrešnice Železničke stanice u Novom Sadu.
Ispred bine su držali papire sa imenima poginulih na stanici.
Hor zaposlenih u Muzičkoj školi „Isidor Bajić“ otpevao je himnu „Bože pravde“, „Vostani Serbie“ i studentsku himnu „Gaudeamus Igitur“.
Upozorenje: Mišljenja iznesena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne odražavaju stavove vlasnika ni urednika ovog sajta.
Komentari koji sadrže pretnje, govor mržnje, rasne i nacionalne uvrede ili nezakonit sadržaj neće biti objavljeni.