Koprivić, drvo tise i hrast lužnjak - spomenici prirode

08:07:00 21.07.2020, Komentara: 0

Novi Sad - Ministarstvo zaštite životne sredine objavilo je pokretanje postupaka zaštite za tri stabla na teritoriji Novog Sada, koji će dobiti status spomenika prirode.

Koprivić, drvo tise i hrast lužnjak - spomenici prirode


U Ulici Miroslava Antića biće zaštićeni Koprivić, star između 80 i 90 godina, koji se nalazi ispred Galerije likovne umetnosti poklon zbirke Rajka Mamuzića, kao i drvo tise na ulazu u dvorište kuće sa brojem četiri.

Za spomenik prirode biće proglašen i stoletni hrast lužnjak na Petrovaradinskoj tvrđavi.

Lužnjak je vrlo rasprostranjena evropska vrsta koja može dostići visinu i do 50 metara, sa stablom prečnika oko 2,5 metra, iako su zabeležena stabla prečnika i do 6 metara. To je dugovečno drvo koje može da dočeka starost i do 2.000 godina.


Pročitajte i:

Podelite ovu vest sa drugima:

Imate komentar na vest?

Pošaljite komentar

Upozorenje: Mišljenja iznesena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne odražavaju stavove vlasnika ni urednika ovog sajta.
Komentari koji sadrže pretnje, govor mržnje, rasne i nacionalne uvrede ili nezakonit sadržaj neće biti objavljeni.



Vremenska prognoza

Trenutno — Vedro
Vlažnost: 93%
Pritisak: 1006.4 mb
Vetar: 1 m/s, NW
Uto 3° - 18° Pretežno sunčano
Sre 5° - 20° Malo i umereno oblačno

Anketa

Da li podržavate blokade fakulteta?